Skicentrum

LYŽIARSKE STREDISKO PRE CELÚ RODINU

Skicentrum Košútka leží v nadmorskej výške 503 m n. m. – 723 m n. m. a je vhodné pre začiatočníkov, ale i skúsených lyžiarov. Ponúka 4 zjazdovky rôznych kategórií, kde najdlhšia má dĺžku 1 140 metrov a ponúka nádherné panoramatické výhľady na Poľanu a celé Podpoľanie. V stredisku sa nachádzajú 4 vleky, ktoré sú schopné prepraviť za hodinu až 2 000 ľudí. Pre najmenších lyžiarov je pripravené nekonečné lano.

Celé stredisko je umelo zasnežované a na najdlhšej umelo osvetlenej zjazdovke prebieha večerné lyžovanie s nezabudnuteľným výhľadom na večerné Podpoľanie.

Pre vyznávačov adrenalínu je v prípade dobrých snehových podmienok vybudovaný SnowPark so skokmi, railmi a ďalšími prekážkami.

Samozrejmosťou je požičovňa a servis lyží, snowboardov, obuvi a doplnkov. Pre lyžiarov, ktorí sa chcú naučiť alebo zdokonaliť lyžovať (snowboardovať) sú pripravení skúsení inštruktori. Pre deti prevádzkujeme lyžiarsku školu a škôlku.

Stravovanie a občerstvenie je zabezpečené v reštaurácii Penziónu Košútka, ktorý sa nachádza priamo pri zjazdovke. Rýchle občerstvenie nájdete v bufete s vykurovanou terasou v hornej časti zjazdovky.

Prístup do strediska je pohodlný, bez využitia snehových reťazí a k dispozícii je bezplatné parkovanie pre viac než 150 áut.

ZJAZDOVKY    
NÁZOVDĹŽKAPREVÝŠENIENÁROČNOSŤ
Hlavná970 m220 mstrednáicon_ok
Ľahká500 m50 mľahkáicon_ok
Traverz600 m100 mľahkáicon_no
Strmá400 m100 mťažkáicon_ok
Detská110 m30 mľahkáicon_ok
Nekonečné lano30 m3 mľahkáicon_ok

MAPA STRÁNKY