O stredisku

STREDISKO S VEĽKÝM SRDCOM

Park Košútka je celoročné stredisko s novovybudovaným penziónom s 57 lôžkami a chutnou domácou reštauráciou, ktoré sa nachádza pri mestečku Hriňová, uprostred podpolianskej prírody. Ponúka 2 veľké parkoviská pre viac než 150 áut. Skvelou polohou je ideálnym východiskovým bodom pre turistiku v regióne.

Park Košútka v LETE

Počas letnej sezóny sa Park Košútka mení na adrenalínový park, kde najväčšou atrakciou je ZipWire – najdlhší zjazd na kladke na Slovensku, ktorý vám so svojou dĺžkou 451m vyrazí dych. Spusťte sa do prázdna a dosiahnite rýchlosť 50 km / h vo výške takmer 40 metrov nad zemou. ZipWire je nezabudnuteľný zážitok, ktorý si musí skúsiť každý!

Novovybudovaný lanový park pre deti a dospelých je vhodným aktívnym relaxom. Zvoľte si náročnosť, dĺžku a prekonajte 17 prekážok rôznych obtiažností, ktoré sú situované v tichom prostredí v lese nad potokom. Pre menej odvážnych a deti sa nachádza v lanovom parku malý ZipWire, ktorý sa nachádza tesne nad zemou a má dĺžku približne 20 metrov.

zipwire-podpolanec

V lete je Košútka známa i pre svoje downhillové trasy, na ktorých sa rozprestiera Devilwork Bike Park Košútka.

Stredisko ponúka športoviská pre futbal a volejbal, detské ihrisko s pieskoviskom, nafukovací hrad a trampolíny. Od jari do jesene sa nachádza pri stredisku minifarma s domácimi zvieratkami.

Park Košútka v ZIME

Priamo v stredisku sa nachádza Skicentrum Košútka, ktoré leží v nadmorskej výške 503 m n. m. – 723 m n. m. a je vhodné pre začiatočníkov, ale i skúsených lyžiarov. Ponúka 4 zjazdovky rôznych kategórií, kde najdlhšia má dĺžku 1 140 metrov a ponúka nádherné panoramatické výhľady na Poľanu a celé Podpoľanie. Celé stredisko je umelo zasnežované a na najdlhšej umelo osvetlenej zjazdovke prebieha večerné lyžovanie s nezabudnuteľným výhľadom na večerné Podpoľanie.

vecerne-lyzovanie

Košútka, stredisko s veľkým srdcom.

MAPA STRÁNKY